Pożegnanie klas trzecich w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

W  piątkowe popołudnie – 25 kwietnia 2014r. w I LO w Kozienicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich.  W uroczystości wzięli udział abiturienci i ich rodzice, nauczyciele i wychowawcy, młodsi  koledzy oraz zaproszeni goście.

W podniosłej atmosferze, po wprowadzeniu sztandaru szkoły, pani dyrektor Ewa Malec, w krótkim pożegnalnym przemówieniu,  przypomniała zebranym najważniejsze dokonania młodzieży, która przez trzy lata współtworzyła, z innymi uczniami naszej szkoły, nowe karty historii liceum.  Kończący ten etap edukacji uczniowie I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, mogli pochwalić się licznymi osiągnięciami – to nie tylko wysokie noty na świadectwie ukończenia szkoły, to także zaangażowanie w działania społeczne na terenie miasta i powiatu, praca w wolontariacie, realizacja obywatelskich projektów, ale również udział naszej młodzieży w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, sportowych i artystycznych. O szczególnych osiągnięciach uczniów świadczyły liczne nagrody książkowe, a także listy gratulacyjne dla rodziców, którzy odbierali je z wielkim wzruszeniem i przez 3 lata z zaangażowaniem wspomagali pracę naszej szkoły.

Kiedy oficjalna część uroczystości dobiegła końca, wszyscy kończący naukę odebrali z rąk pani dyrektor i wychowawców świadectwa ukończenia szkoły. Pożegnanie młodszych kolegów, ostatnie gratulacje i kolejny krok w dorosłość postawiony. Przed młodymi ludźmi  pozostał ostatni sprawdzian – egzaminy maturalne. Życzymy tylko pomyślnych wyników, trafionych tematów, wielkich sukcesów, które otworzą przed naszą młodzieżą nowe możliwości własnego rozwoju i realizacji wymarzonych celów.