Dzień otwarty

10 kwietnia 2014 roku w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców. Tego dnia wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na przyszły rok szkolny.
Przybyłą w tym dniu młodzież wraz z opiekunami przywitała dyrektor szkoły, pani Ewa Malec, która przedstawiła ofertę edukacyjną, przybliżając uczniom charakterystykę poszczególnych profili - politechnicznego, medyczno - przyrodniczego, językowo- medialnego i społeczno – prawnego. Ponadto gimnazjaliści mogli obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczniów i bezpośrednio od nich dowiedzieć się, jak funkcjonuje liceum, jakie zajęcia pozalekcyjne oferuje oraz w jakiej atmosferze uczniowie spędzają dni nauki. Licealiści zaproponowali młodszym kolegom gry i zabawy edukacyjne, zapraszając do wspólnych konkursów, quizów i doświadczeń fizycznych, chemicznych, biologicznych. Każdy zainteresowany mógł przekonać się, jak wiele szkoła ma do zaoferowania - mowa tu o nowoczesnych salach lekcyjnych, bogatym zapleczu naukowym i sportowym. Uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych tablic interaktywnych, projektorów czy profesjonalnej pracowni językowej, fizycznej i biologicznej.
Oferta edukacyjna szkoły nieustannie dostosowywana jest do potrzeb i oczekiwań młodzieży. Współpraca z Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu oraz Szkołą Filmową w Warszawie daje młodym ludziom możliwości wszechstronnego rozwoju naukowego i artystycznego oraz wysoki poziom nauczanych przedmiotów. W czasie dnia otwartego gimnazjaliści z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film o szkole zrealizowany przez Samorząd Uczniowski oraz grupę młodych filmowców „Młode Oskary”. W tym dniu uczniowie z pomocą nauczycieli mogli zaprezentować młodszym kolegom swoje umiejętności z zakresu fizyki, chemii i biologii poprzez wykonywanie efektownych doświadczeń. Licealiści wykazują zainteresowania w wielu dziedzinach, które mogą bez przeszkód rozwijać. Odzwierciedleniem tych działań był pokaz grupy ratowniczej, działającej przy naszym liceum.
Warto mówić głośno o dokonaniach i możliwościach licealistów. W tym dniu szkoła mogła pokazać i pochwalić się swoim dorobkiem kulturowym i społecznym. Liceum prężnie współpracuję z Centrum Edukacji Obywatelskiej, działa koło teatralne „LOtea” oraz redakcja szkolnej gazety „gLOn”. Ponadto uczniowie mogą rozwijać swój warsztat dziennikarski, współpracując z Kroniką Kozienicką, z lokalną prasą, a także uczestniczyć w szeregu akcji charytatywnych w ramach wolontariatu. Tego dnia w godzinach popołudniowych z ofertą szkoły zapoznawali się rodzice gimnazjalistów.
W bezpośrednich rozmowach z panią dyrektor oraz nauczycielami mogli przekonać się, jak funkcjonuje nowy system nauczania w szkole ponadgimnazjalnej oraz co proponujemy, aby wszechstronnie wspierać edukację młodzieży. Ciągła, rzetelna praca społeczności szkolnej buduje lepszą przyszłość i lepszy start dla uczniów. A przygotowanie dnia otwartego dało możliwość ukazania tego, co ma do zaoferowania I LO, czyli dobra szkoła z tradycjami.