Finał mazowieckiego konkursu EKO-ŁOW

Dnia 9 kwietnia w Nowym Mieście (gmina Płońsk) odbyły się ostateczne zmagania uczestników konkursu, którego tematyką była kultura, tradycje i obyczaje łowieckie. Uczennica naszego liceum - Justyna Pachocka z klasy II B była w gronie ośmiu finalistów tego konkursu i zdobyła wyróżnienie za przygotowaną prezentację multimedialną  oraz odpowiedzi na pytania konkursowe. Obyczaje myśliwskie, gwara, sztuka poświęcona tej tematyce to przykłady omawianych zagadnień z zakresu dorobku myśliwych i kultury łowieckiej.  Po ogłoszeniu wyników nastąpił pokaz sokolnictwa oraz występ zespołu sygnalistów łowieckich z zespołu „Pasja”.