Uczeń I LO finalistą Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Sejmie i Senacie

11 marca 2014r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu „25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce”.
Na Mazowszu do II etapu konkursu przystąpiło 29 uczestników z 17 szkół – wśród nich znalazł się uczeń naszego liceum – Mateusz Bienias. Konkurs zorganizowany przez Kancelarię Senatu  i Kuratora Oświaty miał na celu popularyzację wiedzy o działalności  Senatu, a także przybliżenie młodzieży wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania państwa i prawa.
Eliminacje konkursowe poprzedziło spotkanie młodzieży z Janem Marią Jackowskim – Senatorem RP, Dariuszem Piątkiem – Wicewojewodą Mazowieckim, Karolem Semikiem – Mazowieckim Kuratorem Oświaty i Joanną Urban – Wicedyrektorem  Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Senatu.
Uczestnicy mieli do rozwiązania test  obejmujący zakres informacji o pracy Senatu, postaci senatorów, ważnych wydarzeniach historycznych, w których Senat miał swój znaczący udział.
Mateusz uzyskał najwyższą punktację spośród  pozostałych finalistów. Nagrodą dla wyróżnionych będzie udział w symulacji obrad Senatu RP.

Informacje o naszym uczniu można przeczytać również na stronie Kuratorium.