Projekt PEACE - zajęcia w języku angielskim prowadzone przez zagranicznych studentów

I LO im Stefana Czarnieckiego bierze udział w projekcie „PEACE – Lekcja tolerancji” organizowanym przez AIESEC. AIESEC to międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Nauk Ekonomicznych i Handlowych. Na zaproszenie SGH przyjechało do Polski 30 woluntariuszy z całego świata, którzy w 3 lub 4-osobowych, multikulturowych grupach przez siedem tygodni 11 lutego – 30 marca podróżują po całym kraju. Tylko 50 szkół z całej Polski będzie mogło skorzystać z udziału w projekcie. Jedną z nich jest nasza szkoła, zajęcia odbywają się w dniach 10-14 marca 2014.
Zajęcia prowadzane przez woluntariuszy przyjmują postać interaktywnych lekcji, w trakcie których studenci przedstawiają swoje ojczyzny, pokazują slajdy i prezentacje multimedialne, prezentują muzykę, tańce, ulubione potrawy, opowiadają o sytuacji społeczno-gospodarczej swojego kraju, tradycjach i obyczajach. Lekcje prowadzone są w języku angielskim, co dodatkowo umożliwia uczniom poprawę swych umiejętności językowych.
Oficjalne powitanie uroczystym apelem odbyło się w poniedziałek 10 marca o godz 9:00. Zajęcia z uczniami odbywać się będą codziennie do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Zaplanowano również zajęcia popołudniowe; we wtorek zwiedzanie Kozienic w towarzystwie uczniów, jako przewodników; w środę o 17 spotkanie-dyskusja na temat barier kulturowych oraz sytuacji młodych ludzi w krajach, z których pochodzą wolontariusze oraz w Polsce. W czwartek i piątek odbędą się spotkania integracyjne z poszczególnymi klasami. Wolontariusze kończą swój pobyt w Kozienicach w niedzielę 14 marca.