Sudoku - VII Otwarte Mistrzostwa w I LO

13 marca 2014 roku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Sudoku w  I LO im. Stefana Czarnieckiego, w których uczestniczyło 39 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego, Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 2, Publicznego Gimnazjum w Świerżach Górnych. Mistrzostwa rozpoczęły się prezentacją multimedialną pt.„ Historia Sudoku, rodzaje oraz metody rozwiązywania”, przedstawioną przez Sylwię Kowalczyk, uczennicę klasy I A  I LO. W etapie eliminacyjnym wyłoniono 11 finalistów, którzy mieli za zadanie rozwiązać zestaw trzech zagadek Sudoku o różnym stopniu trudności.

Wyniki zawodów:

I miejsce – Damian Mazur I LO – 317 pkt.

II miejsce – Rafał Górka PG2 – 283 pkt.

III miejsce – Kinga Połeć PG1 – 280 pkt.

IV miejsce – Katarzyna Surowiecka PG2

Najlepsi odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Ewy Malec oraz opiekunki mistrzostw Joanny Piwońskiej.

Pani Dyrektor podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w mistrzostwach i zaprosiła na następne za rok.