Zaangażowanie uczniów liceum w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do pomocy podczas działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród kwestujących na ulicach Kozienic wolontariuszy były także uczennice z naszej szkoły i to właśnie jedna z nich – Patrycja Bożek zebrała w swojej puszcze największą kwotę tj. 1219,63 zł. Wszystkie pieniądze trafiły do sztabu znajdującego się w Ogródku Jordanowskim, skąd po przeliczeniu zostały przewiezione do Warszawy.

Wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach działali również w Domu Kultury, gdzie pomagali podczas licznych atrakcji i pokazów.  Jeden z naszych uczniów - Piotr Piechota poprowadził warsztaty „origami”. Można było również za symboliczną „złotóweczkę” spróbować specjalnych wypieków przygotowanych przez nasze uczennice. Podsumowując, śmiało można stwierdzić, że warto było poświęcić czas, by włączyć się w tak duże i ważne przedsięwzięcie, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.