Święto Niepodległości i Dzień Patrona

12 listopada 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości i Dnia Patrona Szkoły.

Uczniowie klas pierwszych i drugich pod opieką pań: Grażyny Ambroziewicz, Joanny Kuźmińskiej i Moniki Lis Seremak, przygotowali montaż słowo-muzyczny oraz prezentację multimedialną poświęconą ważnym postaciom historycznym, mającym wpływ na kształtowanie się dziejów Polski, a szczególnie Patronowi Szkoły – Stefanowi Czarnieckiemu.

Dokładne zapoznanie się z biografią hetmana umożliwiła wystawa poświęcona jego życiu i działalności.

Uczniowie deklamowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne ukazujące trudną drogę do odzyskania niepodległości.

Celem uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych i jedności narodowej.