Święto Bibliotek Szkolnych w I Liceum Ogólnokształcącym

22 października 2013 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach obchodzono Święto Bibliotek Szkolnych zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Bibliotekarze z I LO przygotowali wiele atrakcji, nie tylko dla uczniów. Tego dnia w szkolnej bibliotece na każdego odwiedzającego czekał słodki upominek, a dla chętnych czytelniczy konkurs z nagrodami.

Na długiej przerwie, skorzy do zabawy uczniowie, mogli włączyć się do wspólnego, głośnego czytania dzieł Fredry. Niektórzy licealiści stworzyli z okazji święta ciekawe fraszki o czytaniu książek, a nauczyciele podzielili się innymi przemyśleniami na temat czytania.

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie literacko-muzyczne „Pejzaże myśli, melodie słów”, podczas którego swoją twórczość i talenty zaprezentowali uczniowie liceum.

Wśród przybyłych gości znaleźli się rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i znajomi młodych artystów.