Okręgowe Mistrzostwa PCK

Grupa z I Liceum Ogólnokształcącego w składzie:
  • Marcin Śmietanka
  • Sara Mindewicz
  • Iza Ordyńska
  • Żaneta Mycek
  • Paulina Wojdak

Wzięła udział w Okręgowych Mistrzostwach PCK. Nasza grupa po krótkim powitaniu przez organizatorów wyruszyła na stacje. Zawody obejmowały 5 stacji, na których udzielano pierwszej pomocy i jedną teoretyczna, gdzie rozwiązywaliśmy test z wiedzy o Czerwonym Krzyżu. Obrażenia, z którymi musieliśmy sobie poradzić to miedzy innymi: pogryzienie przez psa, złamanie podstawy czaszki, poparzenie prądem, złamanie otwarte i wiele innych. Oczywiście nie mogło też zabraknąć resuscytacji. Po przejściu przez wszystkie etapy udzielania pomocy nadszedł czas i na test, z którym również nasza grupa sobie poradziła.

Po wyczerpującym przejściu wszystkich stacji nadszedł czas na krótki odpoczynek i ogłoszenie wyników. Emocje sięgały zenitu, szczególnie, gdy przy miejscu IV prowadzący rozpoczął słowami: „I Liceum ogólnokształcące imienia..." Jednak na szczęście nie był to nasz kozienicki "Zielony". Ostatecznie nasze liceum uplasowało się na 3 miejscu wraz z dodatkową nagrodą za wzorowo przeprowadzoną resuscytację. To osiągnięcie obudziło w uczniach liceum potrzebę stworzenia grupy zajmującej się pierwszą pomocą i szerzenia wiedzy na jej temat. W ten sposób Powstała grupa medyczna I liceum ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego. Jej członkowie, starają się jak tylko mogą szerzyć ideę pierwszej pomocy i pokazywać, że każdy człowiek powinien znać  i stosować podstawowe jej zasady. Nasza grupa stara się również brać udział w różnych uroczystościach związanych z ziemią kozienicką.